Jesteś tu: Strona główna > Zwierzęta dzikie > Afrykański jeż czteropalczasty marki Schleich
Figurki schleich znajdziesz na DobroDziecka.pl!

konie schleichbyk schleichwilk schleichtygrys schleich

Afrykański jeż czteropalczasty marki Schleich

JeżJeż czteropalczasty mieszka głównie w Afryce, stąd często jest określanym mianem jeża afrykańskiego. Jest on zwierzęciem żywiącym się drobnymi owadami, tylko w razie konieczności roślinami. Jego ciało ma kształt owalny, a długość, w zależności od konkretnego osobnika, wynosi od 16 do 20cm, przy czym to samice są większe od samców. Cały grzbiet jeży pokryty jest igłami. W razie odczucia zagrożenia, jeże potrafią zwijać się w kłębek do tego stopnia, że można mieć wrażenie, iż całe są w kolcach.

 

Kolce na ciele jeży są w rzeczywistości włosami, które są tak mocno usztywnione keratyną. W pozycji naturalnej nie są one groźne, ponieważ ułożone są w taki sposób, iż nie są w stanie wbić się w niczyją skórę. Jednak w razie stresu, jeż bardzo mocno napina mięśnie, co skutkuje ustawieniem się kolców niemal w pionie. Wtedy rzeczywiście istnieje prawdopodobieństwo pokłucia się.

 

Sympatyczne pyszczki jeży oraz ich wrodzona łagodność sprawiają, że są one bardzo lubiane przez wiele osób. W Polsce istnieją nawet ich profesjonalne hodowle, w których możemy spotkać nie tylko europejskie gatunki, ale również czteropalczaste jeże afrykańskie. Pojawiają się one również wśród zabawek. Szczególnie interesujące są figurki jeży, które mogą służyć jako zabawki lub też stać się elementami kolekcji. Są one bardzo cenione przez pasjonatów, ponieważ ręczne malowanie zapewnia im niezwykle realistyczny wygląd. Dokładnie odzwierciedlają prawdziwe zwierzęta. Z tego powodu figurki jeży Schleichprzedstawiające osobniki z Afryki są idealne zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych zbierających figurki różnego typu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Podziel się na:
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Blip
  • Kciuk.pl
  • Sfora
  • Twitter
  • Wykop
Bajkowy świat najpiękniejszych figurek Schleich!

Tags: , , ,

Comments are closed.