Jesteś tu: Strona główna > Konie Schleich, kuce > Konie Schleich – rasa Akhal-Teke
Figurki schleich znajdziesz na DobroDziecka.pl!

konie schleichbyk schleichwilk schleichtygrys schleich

Konie Schleich – rasa Akhal-Teke

KońKonie to jedne z tych zwierząt, które służyły ludziom od wieków. Chociaż obecnie coraz trudniej jest znaleźć te pracujące w polu, czy będące pomocą dla przeciętnych ludzi, to wciąż jeszcze pełnią ważną rolę sportową, rehabilitacyjną, ale również rekreacyjną. Ponadto, konie traktowane są jako cenne inwestycje, ponieważ wartość tych należących do najbardziej luksusowych ras bywa naprawdę ogromna. Wśród różnych, istotnych odmian gatunku konia, można wymienić konie Akhal-Teke.

Akhal-Teke to rasa pochodząca z Turkmenistanu. Uważa się, że jest ot jedna z tych najstarszych ras, jakie zna ludzkość. Rozwijając się na terenach o wyjątkowo trudnych warunkach klimatycznych, są one przyzwyczajone do znoszenia wielu niedogodności atmosferycznych. Są wytrzymałe i silne. Przez wiele lat pozostawały one końmi dzikimi, jednak w końcu zaczęły być oswajanymi przez tubylców. Pomagały przy pracach w górach, w gospodarstwach. Dzisiaj jednak trudno jest je spotkać w jakimkolwiek rejonie. Szacuje się, że łącznie występuje ich już tylko 3500 sztuk. Najczęściej spotkać można je w ich ojczyźnie, ale też w Rosji. Pojedyncze okazy można również znaleźć w Europie, Południowej Ameryce czy Australii.

Konie rasy Akhal-Teke charakteryzują się wyjątkową, złocistą sierścią, choć czasem spotkać można też okazy o nieco innym ubarwieniu włosa. Ich wzrost waha się w granicach 147-163cm. Mają smukłą sylwetkę, co sprawia, że prezentują się wyjątkowo pięknie. Umięśnione ciało sprawia, że świetnie sprawdzają się, jako konie sportowe. Ze względu na ich piękno, wykorzystywano je również do krzyżówek genetycznych.

Konie Akhal-Teke są tak fascynujące, że uwagę zwrócili na nie również projektanci zabawek pracujący dla niemieckiej marki Schleich. W rezultacie, figurki koni Akhal-Teke stanowią jedne z ciekawszych produktów wśród asortymentu firmy. W grupie figurek zwierząt możemy znaleźć zarówno postać klaczy Akhal-Teke, jak też ogiera oraz źrebięcia. Wszystkie figurki są wykonane bardzo precyzyjnie, dzięki czemu w pełni oddają rzeczywisty wygląd rasy, stając się cennym nabytkiem nie tylko dla dzieci traktujących figurki jako zabawki, ale również dla kolekcjonerów oraz dla miłośników koni.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Podziel się na:
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Blip
  • Kciuk.pl
  • Sfora
  • Twitter
  • Wykop
Bajkowy świat najpiękniejszych figurek Schleich!

Tags: , , ,

Comments are closed.