Jesteś tu: Strona główna > Różności > Krowy Schleich – szkocka rasa wyżynna
Figurki schleich znajdziesz na DobroDziecka.pl!

konie schleichbyk schleichwilk schleichtygrys schleich

Krowy Schleich – szkocka rasa wyżynna

Szkocka rasa wyżynna to niezwykle charakterystyczna rasa byka. Chociaż są to zwierzęta, które we wściekłości mogą zranić, a nawet zabić człowieka, to jednak ich aparycja wzbudza w nas ogromną sympatię. Jest to spowodowane długą sierścią, jaka pokrywa całe ich ciało. Spomiędzy splątanych kudłów można zauważyć też długie, białe rogi, które są drugim znakiem rozpoznawczym rasy. Jeśli chodzi o barwę sierści, to może ona być różnorodna, choć najpopularniejsze wydają się być byki rudobrązowe.

Ze względu na tak długą i gęstą sierść, szkocka rasa wyżynna bardzo dobrze znosi ekstremalne warunki atmosferyczne. Okrycie ciała chroni je przed wychłodzeniem i zwiększa ich wytrzymałość. Byki szkockie są dość łatwe w hodowli nie tylko, dlatego, że nie potrzebują specjalnych warunków, ale również z powodu diety, która nie musi być skrzętnie wybierana.

Chociaż ich sympatyczny wygląd niekoniecznie pokrywa się z rzeczywistą naturą rasy, to jednak długie włosy sprawiają, że maskotki czy figurki odzwierciedlające przedstawicieli tej rasy są lubiane przez dzieci. Mogą służyć do zabawy, lecz sprawdzą się także w celach kolekcjonerskich. Dotyczy to szczególnie figurek.

Jednymi z najlepiej wykonanych są figurki Schleich, które prezentują byka szkockiego, krowę tej samej rasy oraz cielaka. Dzięki takiemu zestawowi, można stworzyć z nich rodzinę, która będzie zabawką dla maluchów i pozwoli im lepiej poznać gatunki zwierząt. Będą też fantastycznymi elementami, które uzupełnią kolekcje figurek zwierząt.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Podziel się na:
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Blip
  • Kciuk.pl
  • Sfora
  • Twitter
  • Wykop
Bajkowy świat najpiękniejszych figurek Schleich!

Tags: , , ,

Comments are closed.