Jesteś tu: Strona główna > Figurki ludzi > Piechurzy Schleich
Figurki schleich znajdziesz na DobroDziecka.pl!

konie schleichbyk schleichwilk schleichtygrys schleich

Piechurzy Schleich

Piechurzy to część wojsk, która walczy pieszo. Poszczególni wojownicy tego typu powinni mieć duże, trwałe tarcze, ponieważ są wyjątkowo narażeni na ciosy zadawane z różnych stron przez oddziały wrogich wojsk. Poza tym, piechurzy mają broń różnego typu. Niektóre wojska korzystały z łuków, z mieczy, inne z broni palnej. Piechurzy byli popularni we wszystkich okresach historycznych. Byli częścią wojsk starożytnych, średniowiecznych, ale i współczesnych.

Piechurzy stanowili tak ważną część wojsk, że nie dziwi ich występowanie w kolekcjach figurek przedstawiających wojowników. Wśród produktów niemieckiej marki Schleich możemy znaleźć kilka figurek piechurów z odmiennymi atrybutami w rękach. Szczególną uwagę przykuwa piechur z toporem oraz piechur z mieczem. Jest kilka podobnych do siebie figurek tego typu. Mają inne stroje oraz przyjmują odmienne pozycje. Poza tym, występują też piechur z kamieniem, piechur wchodzący na drabinę. Pojawia się także żołnierz z kuszą, z kopią, młotem, maczugą.

Każda z figurek jest wykonana niezwykle precyzyjnie. Idealnie dobrane są barwy, a dokładność malowania jest możliwa, dzięki temu, że są one malowane ręcznie. Oprócz tego, zadbano o wszelkie detale takie, jak choćby przyłbice. Każda część stroju jest wzorowana na realnym uposażeniu przedstawicieli poszczególnych wojsk występujących w danym etapie. Należy przy tym zaznaczyć, że w kolekcjach Schleich mamy do czynienia z kilkoma rodzajami żołnierzy pieszych, co pozwala na urozmaicenie zabawy w wielką bitwę, ale również na poszerzenie zbioru kolekcjonerskiego.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Podziel się na:
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Blip
  • Kciuk.pl
  • Sfora
  • Twitter
  • Wykop
Bajkowy świat najpiękniejszych figurek Schleich!

Tags: , , ,

Comments are closed.