Jesteś tu: Strona główna > Schleich > Polskie zwierzątka domowe i dzikie
Figurki schleich znajdziesz na DobroDziecka.pl!

konie schleichbyk schleichwilk schleichtygrys schleich

Polskie zwierzątka domowe i dzikie

Marka Schleich jest jedną z bardziej rozpoznawalnych na świecie producentów realistycznych figurek zabawkowych. O ile sam producent dopilnowuje by jego figurki – zabawki wiernie oddawały podobieństwo do realnie żyjących zwierzątek, o tyle rodzice cenią je za coś zgoła innego. Otóż spore zróżnicowanie tych figurek dostarcza niepowtarzalną szansę dzieciom by lepiej poznały one najbardziej popularne gatunki zwierząt. Tym samym świat fauny przestaje być dla nich taki bardzo zagadkowy. Wzbudza też u nich zainteresowanie oraz sympatię do wielu „żyjątek”.

Jak może wyglądać zabawa takimi figurkami z naszym dzieckiem? Otóż, możemy na przykład opowiedzieć dziecku o tym jak pożyteczne jest dane zwierzątko pokazując jednocześnie i oddając do rąk dziecka jego podobiznę. Można tak uczynić w przypadku figurki małego jeża. Należy  podkreślić że nie wolno pod żadnym pozorem zabierać zwierzątka do domu. Nie można robić mu krzywdy!
Innym podobnym przykładem może być zaprezentowanie dziecku innych przedstawicieli zwierząt dziko żyjących. Do swojego wyboru mamy między innymi: szopa, wilka, łosia i wiewiórkę.  Pokazując dziecku poszczególne podobizny zwierzątek możemy opowiedzieć o tym jak ważnym jest ciche zachowanie w lesie. Możemy też podkreślić przy tej okazji, że nie należy niszczyć naturalnego środowiska czyli wyrzucać bezmyślnie śmieci do lasu czy celowo niszczyć siedlisk zwierząt.
Firma Schleich zadbała także o to, by prezentować też zwierzęta domowe. Rodzice mają do swojej dyspozycji między innymi figurkę cielątka oraz przesympatyczną figurkę prosiaczka. Pokazując dziecku podobizny zwierzątek możemy opowiedzieć po co są one hodowane oraz dlaczego nie mogą one żyć na wolności jak zwierzęta dzikie.
Takie lekcje z udziałem zwierzątek domowych i dzikich firmy Schleich dostarczą dziecku wiele przyjemności. Jest to nauka przez zabawę – a jak wiadomo dzieci uwielbiają się bawić…

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Podziel się na:
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Blip
  • Kciuk.pl
  • Sfora
  • Twitter
  • Wykop
Bajkowy świat najpiękniejszych figurek Schleich!

Tags: , , , ,

Skometuj

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.