Jesteś tu: Strona główna > Indianie > Szaman marki Schleich
Figurki schleich znajdziesz na DobroDziecka.pl!

konie schleichbyk schleichwilk schleichtygrys schleich

Szaman marki Schleich

DzieckoChociaż w dzisiejszych czasach historie o Indianach nie są już tak popularne, jak dawniej, to jednak wciąż istnieją ludzie należący do tej grupy. Poza tym, Indianie wciąż budzą ciekawość. Najbardziej interesujące dla białych ludzi są ich rytuały, których wciąż nie potrafimy dobrze zrozumieć. Za ich odprawianie zazwyczaj odpowiedzialni byli plemienni szamani. Szamanem można nazwać osobę, która pełni funkcję stricte religijną w danej grupie. Ma się ona wiązać z połączeniem duchowym i intelektualnym z istotami pozaziemskimi, duchami.

Zgodnie z wierzeniami, szaman ma łączyć się z innymi istotami poprzez wejście w stan ekstazy. Może go osiągnąć wyłącznie wtedy, kiedy odprawia rytualne tańce i wpada w trans. Pozostali członkowie plemienia wierzą w to, że szaman jest najważniejszym człowiekiem w grupie, najmądrzejszym, pomagającym, będącym ostoją całego plemienia. Jest też zazwyczaj głównym sędzią. Mimo tego, jego najważniejszą funkcję jest dokonywanie obrzędów pogrzebowych, które mają sprawić, że odda on duszę zmarłego dobrym duchom mieszkającym w zaświatach.

Ze względu na różnorodność plemion, różnią się od siebie również poszczególni szamani. Mogą korzystać z innych atrybutów, które pomagają im w komunikacji astralnej. Najpopularniejszymi z nich są bębenki, oś służąca do „przechodzenia” w inne wymiary, a także charakterystyczne szaty – najczęściej długie, wykonane z naturalnych włókien, kolorowe. Poza tym, że szamani występują w Ameryce Północnej, to dawniej żyli także w Azji i wschodnich częściach Europy. Między innymi dlatego, ich wygląd może się od siebie znacznie różnić.

Popularność Indian w wielu książkach i filmach sprawiła, że wielokrotnie pojawiali się też oni pod postacią zabawek dla dzieci. Indianom została też poświęcona cała linia figurek marki Schleich. Indianie Schleich są wykonani bardzo dokładnie, każda figurka jest ręcznie malowana, a jej kolory są perfekcyjnie dobrane, co sprawia, że jest wyjątkowo realistyczna. Wśród rozmaitych produktów, pojawia się również szaman Schleich.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Podziel się na:
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Blip
  • Kciuk.pl
  • Sfora
  • Twitter
  • Wykop
Bajkowy świat najpiękniejszych figurek Schleich!

Tags: , , ,

Comments are closed.